facebook omroepvenray twitter omroepvenray linkedin omroepvenray instagram omroepvenray youtube omroepvenray
april 22, 2026
  whatsapp groen omroepvenray
Gemist kijk live luister live

Asielzoekers aan de slag bij ATV

april 22, 2026

Sinds enkele weken helpen vijf mannen vanuit het AZC in Oostrum bij de onderhoudsploeg van ATV als vrijwilliger. Ongeveer een maand terug meldden Ray, Eric en Collins zich en twee weken later was ook Leo van de partij, en nog een week later maakte Passion de groep compleet. De mannen komen allemaal Nigeria, maar kennen elkaar enkel van het AZC in oostrum. Ze zijn gevlucht voor het aanhoudende geweld en/of politieke en religieuze vervolging in hun land, en hopen ze hier een normaal bestaan te kunnen opbouwen.

Vanuit het AZC werd een lijntje naar de ATV gelegd door één van de vrijwilligers daar. Vanaf de eerste kennismaking was de lijn goed gelegd en zijn is ATV meteen aan de slag gegaan voor de bewoners van het AZC, die de handen uit de mouwen willen steken.

Inmiddels hebben Ray, Eric, Collins en Leo al een paar keer de onderhoudsploeg versterkt met diverse werkzaamheden: groenonderhoud, zoals een heg snoeien, en de kogelsectoren onkruidvrij maken, maar ook hulp bij het verder opbouwen van de nieuwe hoogspringmat, en toen het een keer keihard regende hebben ze met z'n vieren heel het clubhuis, inclusief de kleedkamers en het krachthonk een goede schoonmaakbeurt gegeven.

De mannen vinden het fijn om te kunnen helpen. Het leven in het AZC is eigenlijk een heel saai leven: ze kunnen wel wat taallessen volgen, en af en toe wordt er wel eens wat georganiseerd, maar binnen de muren van het AZC zorgt dit maar voor enkele uurtjes bezigheid. Bij navraag willen verreweg de meeste asielzoekers drie dingen: werken (liefst betaald), sporten, en de taal leren.

Bij ATV slagen deze vier mannen op alle drie de vlakken: Ze helpen met onderhoud; wat nuttig en dankbaar werk is, ze sporten bij de seniorengroep op dinsdag- en donderdagavond, en in het voorbijgaan leren ze ook de Nederlandse taal beter kennen. Mocht je ze een keer tegenkomen, spreek ze gerust aan. Ze vinden het leuk om andere mensen te leren kennen, en zijn geïnteresseerd in de atletieksport. Eric heeft al wat ervaring met de meerkamp, voor Ray en Collins is het een nieuwe ervaring, maar ze hebben er al heel veel plezier in!

Foto:

v.l.n.r. Collins, Eric, Ray, Passion en Leo



Aanvullende informatie

  • Maker: Wim van Bracht/Omroep Venray
  • Bron artikel: ATV Venray
  • Bron foto: ATV Venray
Gepubliceerd in Nieuws