Winkeldieven die betrapt worden in een supermarkt in de gemeente Venray lopen vanaf deze week het risico op een collectief winkelverbod. Op 8 oktober wordt het startschot gegeven voor de invoering van deze maatregel.
Bij een collectief winkelverbod wordt een winkeldief, die binnen een jaar nog een keer een winkeldiefstal bij een aangesloten supermarkt pleegt, de toegang geweigerd tot alle aangesloten supermarkten. Het Collectief Winkelverbod zorgt voor een afname van criminaliteit en overlast en zorgt daarnaast voor het tegengaan van mogelijke winkeldiefstal en overlast gevende situaties. De winkeliers werken samen met de gemeente en politie om zo de aangifte en het winkelverbod in goede banen te leiden.
Burgemeester Uitdehaag: “Het is belangrijk dat inwoners prettig en veilig hun boodschappen kunnen doen. Het winkelverbod draagt voor de gemeente ook bij aan een veilige werkomgeving voor de winkelier en medewerkers. Samen maken we Venray veilig!“
Hoe herken je de deelnemers?
De winkeliers die meedoen aan het Collectief Winkelverbod zijn te herkennen aan de sticker bij de ingang. Bij een collectief winkelverbod, heeft de winkeldief één of twee jaar lang geen toegang tot de deelnemende supermarkten, naar gelang de zwaarte van het vergrijp. Als iemand met een verbod toch de supermarkt in gaat, is dit een strafbaar feit, namelijk huisvredebreuk.
Deelnemende supermarkten in Venray
In Venray nemen verschillende supermarkten deel aan dit initiatief. De volgende winkeliers doen mee:
Albert Heijn / Jan Linders (Raadhuisstraat 100)
Jumbo (De Bleek 30)
Albert Heijn (De Gouden Leeuw 8)
Boon's Dagmarkt van Buel Ysselsteyn (Lovickplein 1)
Jumbo Supermarkt Winters Kiosk B.V. (Kiosk 185)
Jumbo Supermarkt Winters Veltum B.V. (Veltumse Kleffen 48)
Winters Speciaalzaak B.V. (Kiosk 190)
Plus Guido van Dijck (Kruidenlaan 159)
Winkeldiefstal in Venray wordt moeilijk gemaakt
oktober 08, 2025
Aanvullende informatie
- Maker: Wim van Bracht/Omroep Venray
- Bron artikel: Persdesk gemeente Venray
- Bron foto: Persdesk gemeente Venray
Gepubliceerd in Nieuws