Vorige week werd Venray opgeschrikt door het bericht dat de kapel aan de Veulenseweg, als gevolg van een eenzijdig ongeval, volledig verwoest was.
Het bericht heeft afgelopen week de gemoederen bezig gehouden, vooral met de vraag hoe nu verder met deze kapel die tot de onderste steen verwoest is.
Na inspectie en vastlegging zijn alle onderdelen en stenen die meters verderop verspreid lagen van de kapel afgelopen vrijdag door de vrijwilligers van Kruisen en Kapellen veilig gesteld. Gelukkig zijn hierbij ook de beelden grotendeels terug gevonden alsmede de smeedijzeren onderdelen.
De stichting Kruisen en Kapellen is in overleg met de gemeente, die eigenaar is van deze kapel, en hoopt dat de kapel weer opgebouwd kan worden met zo veel mogelijk origineel materiaal van deze kapel. 
De kapel is in oorsprong gebouwd rond 1636, ter afwering van besmettelijke (vee)ziektes. Historisch onderzoek bevestigt dit en wijst naar de pest, die rond 1636 in de hele streek huishield. Antonius-abt is een van de pestpatronen. 
Deze kapel is einde 19e eeuw gebouwd, dus ruim 125 jaar oud. In 1982 is de kapel volledig opgeknapt door de stichting, voorzien van een smeedijzeren poort en nieuwe beelden geboetseerd door de Vrije Academie. 
Voor meer informatie over de stichting en de monumentjes van devotie: www.kruisenenkapellenvenray.nl


				
															