facebook omroepvenray twitter omroepvenray linkedin omroepvenray instagram omroepvenray youtube omroepvenray
oktober 05, 2025
    whatsapp groen omroepvenray
Gemist kijk live luister live

Onderzoek gevolgen voor omgeving van vergister aardappelresten in Oostrum

oktober 05, 2025

Beschrijf de gevolgen op de leefomgeving van de vergistingsinstallatie voor aardappel-reststromen in Oostrum. Met name de effecten op luchtkwaliteit, geur- en geluidshinder, verkeer, natuur en water, adviseert de Commissie voor de milieueffectrapportage. De provincie Limburg heeft de Commissie om advies gevraagd over de benodigde inhoud van het milieueffectrapport.

Aviko Rixona wil een vergistingsinstallatie realiseren op haar bestaande productielocatie in Oostrum, gemeente Venray. Deze installatie moet jaarlijks maximaal 150.000 ton aardappelreststromen gaan vergisten tot ongeveer 9,3 miljoen Nm³ groen gas voor het openbare gasnet. Mogelijk worden ook andere plantaardige reststromen vergist, zoals grasachtig materiaal. Voordat de provincie Limburg besluit over de vergunning worden de milieugevolgen onderzocht in een milieueffectrapport.

De Commissie adviseert om duidelijk het productieproces te beschrijven en aan te geven wat wordt vergist. Ga in op de hoeveelheid, samenstelling en herkomst van de plantaardige reststromen die worden vergist. Deze bepalen de gevolgen voor de leefomgeving van de installatie. Denk daarbij aan uitstoot naar water en naar de lucht (zoals geur, geluid en stikstof), en effecten van een (mogelijke) toename van verkeer. Onderzoek de (technische) mogelijkheden om de hinder en de gevolgen voor de leefomgeving te verkleinen.

Aviko Rixona gaat nu aan de slag met het milieueffectrapport. Als dat klaar is, laat de provincie het beoordelen door de Commissie.

Aanvullende informatie

  • Maker: Wim van Bracht/Omroep Venray
  • Bron artikel: Commissie MER
  • Bron foto: Archief Omroep Venray
Gepubliceerd in Nieuws