facebook omroepvenray twitter omroepvenray linkedin omroepvenray instagram omroepvenray youtube omroepvenray
augustus 07, 2025

IDO banner

VACATURES BIJ OMROEP VENRAY
Bekijk ze hier!

     
Gemist kijk live luister live

Jaarlijkse herdenking bevrijding in Venray

augustus 07, 2025

Op 19 september organiseert Venray de jaarlijkse herdenking van de bevrijding van Zuidoost-Brabant en Noord-Limburg uit 1944.

Het Vrijheidsvuur wordt op 18 september door lopers van de Venrayse atletiekvereniging ATV het Vrijheidsvuur opgehaald in Eindhoven en naar de Grote Kerk in Venray gebracht. Op de herdenkingsdag brengen lopers uit elf Peelgemeenten het vuur van de kerk naar het Raadhuisplein. Burgemeester Michiel Uitdehaag steekt het vuur officieel aan tijdens een ceremonie met met optredens van Danshuis Venray, zanger Guus Vreugdewater en zijn dochter Loïs. Verhalenverteller Frans van de Pas verzorgt een bijdrage, en historische militaire voertuigen zorgen voor een indrukwekkend decor.

De herdenking is vrij toegankelijk voor iedereen. Vanwege beperkte parkeergelegenheid wordt aangeraden om lopend of per fiets te komen.

Aanvullende informatie

  • Maker: Diana / Omroep Venray
  • Bron artikel: Stichting Vrijheidsvuur de Peel
  • Bron foto: Omroep Venray
Gepubliceerd in Nieuws