facebook omroepvenray twitter omroepvenray linkedin omroepvenray instagram omroepvenray youtube omroepvenray
juli 17, 2025

IDO banner

VACATURES BIJ OMROEP VENRAY
Bekijk ze hier!

     
Gemist kijk live luister live

Gemeenten krijgen meer bevoegdheden om leegstand tegen te gaan

juli 17, 2025

Deze week is de internetconsultatie gestart voor aanpassingen aan de Leegstandwet. De voorgestelde wijzigingen geven gemeenten ruimere bevoegdheden om leegstaande panden aan te pakken.

Zo kunnen eigenaren verplicht worden hun pand binnen een bepaalde termijn weer in gebruik te nemen. Gemeenten mogen bovendien bij een vermoeden van langdurige leegstand het pand betreden en het energieverbruik opvragen bij de netbeheerder ter controle.

Ook wordt het eenvoudiger om tijdelijk te verhuren in afwachting van sloop of (ver)nieuwbouw, door de invoering van een collectieve verhuurvergunning. Dit vermindert administratieve lasten en versnelt het proces.

De regels voor tijdelijke verhuur van te koop staande woningen worden aangescherpt. De maximale termijn gaat van vijf naar twee jaar, het woningwaarderingsstelsel wordt weer van toepassing en eigenaren moeten kunnen aantonen dat verkoop niet haalbaar is.

Met deze wetswijzigingen krijgen gemeenten meer instrumenten in handen om langdurige leegstand effectief tegen te gaan. Dit maakt het aantrekkelijker om een leegstandverordening in te voeren, waardoor panden sneller weer in gebruik worden genomen. Zo kan tijdelijk woonruimte worden gecreëerd en de leefbaarheid in wijken worden versterkt. Ook wordt de bestaande woningvoorraad beter benut.

De internetconsultatie loopt tot en met 9 september. Daarna volgt advies van de Raad van State en een voorstel aan de Tweede Kamer.

Aanvullende informatie

  • Maker: Diana Omroep Venray
  • Bron artikel: Rijksoverheid
  • Bron foto: Pixabay
Gepubliceerd in Nieuws