facebook omroepvenray twitter omroepvenray linkedin omroepvenray instagram omroepvenray youtube omroepvenray
januari 14, 2026
    whatsapp groen omroepvenray
Gemist kijk live luister live

Agenda

IVN Gijsteren-Venray lezing Macrofotografie insecten en planten door Joep van Goch
Maandag, 19 Januari 2026, 20:00

Ik ben Joep van Goch. Geboren in 1942 en opgegroeid in Venray. Op de lagere school, inmiddels meer dan 60 jaar geleden, hadden we op de Petrus Bandenschool meester Jan van Heijster die ons wist te enthousiasmeren voor de natuur. We werden uitgedaagd om planten mee brengen naar school die eerder nog niet aan bod waren geweest. Liefst zeldzame planten dus. (Zou nu een zware overtreding zijn!). Zo is mijn interesse voor de natuur begonnen.

In 1958 bij de start van mijn loopbaan op st. Servatius, het huidige Vincent van Gogh-instituut, maakte ik kennis met broeder Bonitus die prachtige natuurfoto’s wist te maken. Hij had meerdere publicaties in grote foto-tijdschriften. Al gauw had ik ook een camera en een doka. Bijna 25 jaar was ik lid van fotoclub Venray. Maar de kleuren fotografie kwam op; dat doka-werk was voor mij te duur en te moeilijk. Fotografie kwam op een heel laag pitje te staan. I

n 1989 volgde ik een cursus “bonsai voor beginners” en dat werd en is voor mij nog steeds een grote passie.

In 2002 kon ik met vervroegd pensioen. Digitale fotografie was aan de grote opmars begonnen. Bij Toon den Brok volgde ik een cursus foto bewerken. Geen gedoe meer in de do-ka met papier en chemicaliën. Het fotovirus had me weer te pakken. Vanaf de start met de traveler-camera van aldi tot aanschaf van de nikon D800 in 2013 kwam mijn fotografie in een stroomversnelling. Insecten, bloemen, paddenstoelen; daar foto’s van maken was nu mogelijk. Op internet was Zoom.nl mijn leerschool. Daar leerde ik de macro-wereld ontdekken en met de camera vastleggen. In 2018 gaf ik voor het IVN een presentatie. Zo nu en dan plaatste ik foto’s in Mosella. Nu werk ik aan een nieuwe presentatie over insecten, planten en paddenstoelen. De lezing vindt plaats op maandag 19 januari 2026 om 20.00 uur in De Kemphaan, Kennedyplein 1, 5801 VH Venray.

Locatie De Kemphaan, Kennedyplein 1, 5801 VH Venray