Vliegactiviteiten boven De Peel

Boven luchtmachtbasis De Peel vinden in de periode van 17 tot en met 20 november vliegactiviteiten plaats in verband met de oefening Advanced Windmill.

De vliegbewegingen vinden plaats van dinsdag 17 t/m donderdag 19 november van 09.00 uur tot 23.00 uur. Op vrijdag 20 november wordt gevlogen van 09.00 uur tot 13.00 uur.

De oefening Advanced Windmill heeft als doel het opleiden van zogenaamde Forward Air Controllers. Dit zijn militairen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doelen.

In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituaties leren samenwerken met vliegtuigen van verschillende NAVO-bondgenoten. Hiertoe vinden gedurende het jaar verschillende oefeningen plaats in het luchtruim boven en rondom luchtmachtbasis De Peel.