Op zoek naar explosieven

Op zoek naar explosieven

Komende week gaat de zoektocht naar oude explosieven op de beoogde plek voor sportpark Noord aan de Helling tussen Wanssum en Meerlo van start.

Het onderzoek moet uitwijzen hoeveel materialen van de oorlog er nog onder de grond ligt en hoe duur het wordt om alles te ruimen. Dat kostenplaatje is van belang voor de gemeenteraadsvergadering van Meerlo-Wanssum op maandag 2 november.

De politiek buigt zich dan over het collegevoorstel dat in de maak is over de haalbaarheid van een sportpark aan De Helling. Een van de heikele punten in dit dossier is de kostenpost voor het ruimen van de explosieven. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft hiervoor een bedrag van 15.000 euro uitgetrokken.

De eigenaren van de grond worden deels schadeloos gesteld omdat hun gewassen voor het onderzoek wijken.

Bron: 
Dagblad de Limburger